Klubové aktivity

Darujte nám 2 % z dane

Priatelia aj tento rok nám môžete pomôcť darovaním 2 % zo zaplatenej dane z roku 2019. Zamestnanci tak môžu urobiť prostredníctvom formulára Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby a  podnikatelia musia do daňového priznania uviezť naše identifikačné údaje :

Rok zdaňovacieho obdobia: 2019

Názov OZ: Klub športového potápania Hippocampus Martin

IČO (Píše sa z prava): 000035652926

IBAN pre 2 %: SK12 0900 0000 0003 5188 9403

Termíny sú: zamestnanci do 30.4 a podnikatelia do 31.3.

Tlačivá nájdete nižšie:

pdf icon100px.orig     Vzor vypísania vyhlásenia 
pdf icon100px.orig       Prázdne tlačivo vyhlásenia s možnosťou vypísania
pdf icon100px.orig       Vzor tlačiva o vykonanie dobrovoľnickej činnosti

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Najbližšie akcie 

Klubový bazén-Zmena

Priatelia klubový bazén máme otvorený a to v sobotu medzi 16:00-18:00 na plavárni Sunny Martin. Viac info.

hippo uni 100px
Klubový deň 

Každú stredu sa stretávame v klubovni V SIME o 16:00. Tešíme sa na stretnutie.

januar ico 150px
Ekopotápač v Rieke

Už budúcu sobotu 20.06. čistíme lom Rieka kliknutím na obrázok.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Informácie z diania klubu

darujte dane
2 % z dane pre klub

Priatelia aj tento rok nám môžete pomôcť darovaním 2 %. Potrebné tlačivá nájdete tu v sekcii 2 %

mato
Otvorenie nových kurzov

Priatelia, kto má záujem zvýšiť si kvalifikáciu potápača neváhajte a napíšte nám na email, facebook alebo vyplňte prihlášku do kurzu.

 

Fotogaleria
Členské na rok 2020

Členské: 72 € / 6 €

Do 18 rokov: 18 € / 1,5 €

Študentské: 36 € / 3 €

Seniorské: 36 € / 3 €

Text: Meno člena a rok

ÚČET:0351889403/0900

 

 
 
 
 

 

02 molo

Ahojte priatelia. Pozývame Vás na potápačský výlet v Chorvátsku. Okrem potápania môžete zažiť ľahkú turistiku po náhorných plošinách na ostrove a po dohode možnú návštevu Plitvických jazier.

 line 3 color

Ubytovanie a poloha

 

Potápačská základňa Neptun sa nachádza na ostrove Krk v malom mestečku Šilo naproti cez more k mestu Crikvenica, do ktorej je to cez more 4 km. Potápačská základňa má ideálnu polohu na potápanie. V jej blízkosti sa nachádza množstvo zaujímavých potápačských lokalít. Na potápačskej základni je možnosť ubytovania v krásnych 4 **** apartmánoch s výhľadom na more z každej strany. Apartmány sú 2 izbové s veľkou kuchyňou a veľkou spojenou terasou. Kuchyňa je plne vybavená pre varenie, ak by mal niekto záujem. V izbách sú po 2 postele. V kuchyni jedna rozkladacia dvojposteľ. Počet ubytovaných tak môže byť na apartmán 4 až 6 osôb, prípadne ešte na prístelke. Na základni sa nachádza aj jeden podkrovný apartmán pre2 až 4 osoby. Celkovo sú 3 2 izbové apartmány a 1 podkrovný apartmán. Maximálna ubytovacia kapacita základne je tak 22 osôb. V prípade záujmu väčších kapacít Vám radi na základni poskytnú možnosť ubytovania aj v blízkosti základne v rovnako vybavených apartmánoch. Samotnú základňu obklopuje z 3 strán more. Z najbližšej má základňa vlastné mólo s plážou. Z ostatných 2 je prístup k moru a plážam. V blízkosti sa nachádza maják.

      V priestoroch je aj možnosť stravovania v reštaurácii a posedenia v príjemnom bare. V blízkosti sa nachádza rybárska reštaurácia. Personál základne je veľmi milý a príjemný. Ochotne vždy poradí. Na spodnej terase sa nachádza veľký gril. Majiteľ dokáže zabezpečiť v prípade záujmu jeho spustenie. Grilovať môžete prasiatko alebo iné mäsko podľa Vášho výberu. Grilovať môžete sami alebo stravu pripravý personál základne.

   

 silo

 

Potápanie na Šile

 

Potápačská základňa na Šile je plne vybavená kompletnou potápačskou technikou. Základňa má  k dispozícii dva vlastné potápačské člny. Prví má kapacitu 14 potápačov. Je rýchly na presuny a otvorený. Druhý je krytý s kapacitou 24 potápačov. Na základni je možnosť si požičať potápačskú výstroj v prípade, že ste si nedoviezli vlastnú. Základňa má 2 veľké kompresory. Fúka vzduch aj zmes Nitroxu. Samozrejmosťou sú Divemajstri.

 

Lokality na potápanie

 

Housereef

 

Priamo pred základňou je takzvaný Housereef. Je to ideálnym začiatkom každého ponoru. Skladá sa z niekoľkých stupňov od 3 metrov až po 25 m hĺbky. Na každom stupni je množstvo potápačských atrakcií a morského života. 

 

 

Útes pri majáku

 

Na skok od základne loďou, približne 1 minútu sa nachádza krásny útes. Tiahne sa okolo majáka. Ponor sa začína v hĺbke 5 m a pokračuje do maximálnej hĺbky 25 m. Vrcholom ponoru je malá jaskyňa, v ktorej je možné objaviť rôzne morské živočíchy. Na útese je rôzny život a veľké množstvo rýb.

 

Potápanie na vraku Peltastys

 

Tak ako blýzko je to k majáku, je na blýzku i asi hlavná atrakcia potápanie na Šile. Približne 2 minúty od základne leží v hĺbke 28 m Peltastys. Je to 67 m dlhá nákladná loď. Loď leží v rovine. Sťažeň je v hĺbke 5 m, na ktorom začína ponor. Ďalej sa pokračuje po sťažni ku kapitánskemu mostíku, ktorý je priechodný a leží v hĺbke približne 14 m pod hladinou. Loď má niekoľko úrovní. Niektoré sú pre skúsenejších otvorené. Dominantou je otvorený nákladný priestor, ktorý je možné celý preplávať. Paluba je v hĺbke 20 m. V lodi a okolo nej žije množstvo živočíchov a tisíce rýb. O zážitok má každý potápač postarané. Navyše je loď prispôsobená pre bezpečné potápanie. Je vhodná i pre začiatočníkov.

 

 

Krátke video z potápania na vraku Peltastys:

 

 

Potápanie na Krku

 

V ďaka člnom je v okolí množstvo ďalších potápačských lokalít. útesov po jaskyne. Všade Vás sprevádzajú skúsený Divemajsteri s plným servisom. Svoje potápačské veci si máte možnosť nechať v svojich chránených klietkach. Klietky si môžete zamknúť svojim zámkom alebo to necháte na personál základne. 

 

Potápanie s Hippocampom

V prípade Vášho záujmu Vám vieme zabezpečiť sprievod na potápačskom výlete. Máme vlastných inštruktorov, dajvmajstrov i potápačské výstroje. Na lokalitu pravidelne chodíme a dobre ju poznáme. Neváhajte nás preto kontaktovať.

 

 

 Cena za ubytovanie:

Nocí Miesto Hippocampus člen Nečlen
1 osoba/noc Šilo 25 € 30 €
1 osoba/noc Karlobag 25 € 30 €
Možnosť množstevnej zľavy.

Cena za atrakcie:

Nocí Miesto Hippocampus člen Nečlen
1 potápač/ponor z brehu Šilo 20€ 30 €
1 nepotápač/max 5 m Šilo 30 € 50 €
1 potápač/ponor z lode Šilo 25 € 35 €

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na t.č: 0940 580 450 alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Kontakty priamo na základňu sú: www.neptun-silo.com a email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Verzia pre tlač. 

 

Lokas Port lokasport.sk